Виробництво хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчоконцентратів
Кваліфікація: технік-технолог
Освітня концепція спеціальності полягає в підготовці техніків-технологів для хлібопекарських, кондитерських, макаронних і харчоконцентратних підприємств державного та недержавного секторів економіки. Підготовка фахівців ведеться згідно з стандартом вищої освіти України.
Основні напрямки діяльності коледжу з даної спеціальності:
- удосконалення навчального процесу з застосуванням новітніх форм і методів навчання;
- комп’ютеризація навчального процесу;
- розширення використання діяльних методів навчання;
- співробітництво з підприємствами галузі для забезпечення практичної підготовки студентів у відповідальності з вимогами роботодавців;
- перехід на інтегровані навчальні плани для забезпечення навчання випускників коледжу в навчальних закладах четвертого рівня акредитації зі скороченим терміном.
Випускних одержує кваліфікацію техніка-технолога і може працювати на посадах згідно державному класифікатору професій: технолог, майстер, лаборант, начальник дільниці, керівник малого підприємства без апарату управління.
Фахівець підготовлений до роботи у таких галузях економіки:
- виробництво хліба та хлібобулочних виробів;
- виробництво кондитерських виробів;
- виробництво макаронних виробів;
- виробництво харчових концентратів.
Випускник має право продовжувати навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавра, магістра.
Характеристика навчального плану
Навчальним планом передбачена тривалість навчання на базі базової загальної середньої освіти (9 класів) 3 роки і 10 місяців, на базі повної загальної середньої совіти 2 роки і 10 місяців.
Навчальний план складається з наступних циклів дисциплін:
- Цикл загальноосвітніх дисциплін:
історія України, всесвітня історія, українська мова, українська література, зарубіжна література, математика, фізика та астрономія, хімія основи інформатики, біологія, географія, допризовна підготовка, іноземна мова, фізкультура і здоров’я; - Цикл гуманітарної та соціально-економічної підготовки:
історія України, українська мова (за професійним спрямуванням), основи філософських знань, соціологія, економічна теорія, основи правознавства, культурологія, іноземна мова (за професійним спрямуванням), фізичне виховання; - Цикл природничо-наукової підготовки:
неорганічна хімія, органічна хімія, аналітична хімія, фізична і колоїдна хімія, загальна біохімія, процеси і апарати харчових виробництв, інженерна графіка, безпека життєдіяльності, основи екології, основи електротехніки, технічна мікробіологія, інформатика; - Цикл професійної та практичної підготовки:
метрологія, стандартизація, сертифікація та управління якістю, товарознавство сировини галузі, технологія та технохімконтроль галузі, технологічне обладнання галузі, основи охорони праці, автоматизація виробництва, економіка підприємства, організація, планування та управління виробництвом, облік і звітність господарської діяльності, промислова санітарія, основи підприємництва, мікробіологія виробництва, контроль якості продуктів, будівельна справа. Навчальна практика для придбання робітничих навичок, навчальна практика для придбання робітничих професій, технологічна практика, переддипломна практика.
Навчальний процес організовується за 5-денним робочим тижнем, за класно-урочною та лекційно-семінарською системами навчання. Значна увага приділяється формуванню вмінь та навичок студентів. Біля 40 % усіх навчальних знань відведено для проведення лабораторних і практичних робіт. Навчальний процес забезпечують 16 кабінетів та 12 лабораторій.
З технології галузі студенти виконують курсові проекти, з організації, планування та управління виробництвом курсові роботи.
Виробничу практику студенти проходять на хлібопекарських, кондитерських, макаронних та харчоконцентратних підприємствах України. Загальна тривалість виробничої практики 20 тижнів.
Форма завершення навчання: дипломний проект.