Кам'янець-Подільський коледж харчової промисловості. Історія і сучасність.

 

У приміщенні коледжу з 1864 року містилось жіноче училище духовного відомства для дочок священнослужителів, в якому навчалось 200 вихованок. Училище готувало викладачів для церковно-приходських шкіл. Спочатку ця споруда відводилась для монастиря візиток, а згодом її було викуплено для училища. В 1885 – 1889 р.р. будівництво було закінчено, так що будівля значно розширилась.

В 1928 році в будівлі коледжу був гуртожиток хімічного технікуму, а в 1930 році тут розмістили на першому поверсі автодорожній технікум, а на другому поверсі – гуртожиток силікатного технікуму.

За постановою Ради Міністрів УРСР від 14 вересня 1961 року №1335 Київський технікум харчової промисловості було переведено до міста Кам'янця-Подільського. У технікумі вели підготовку студентів за такими спеціальностями: технологія консервування, технологія цукристих речовин, хлібопекарське і кондитерське виробництво, бухгалтерський облік, механізація обліку і обчислювальних робіт.

У 1961 році будівлю передали Кам'янець-Подільському технікуму харчової промисловості.

11 жовтня в технікумі розпочались заняття. Основний контингент студентів переведено з Києва.

В 1993 році технікум став коледжем і розпочав підготовку бакалаврів з харчової промисловості та інженерії.

В 2001 році в навчальному корпусі коледжу відкрито навчально-консультаційний центр Національного університету харчових технологій (з 2007 року - Кам’янець-Подільський заочний факультет НУХТ). Випускники коледжу, бакалаври і молодші спеціалісти, продовжують навчання на заочному факультеті НУХТ.

В 2005 році коледж став структурним підрозділом Національного університету харчових технологій.

В 2007-2008 навчальному році в коледжі навчається 777 студентів на денній формі навчання і 205 студентів на заочній з дев'яти спеціальностей. Тут готуються технологи і механіки, програмісти і бухгалтери, економісти і фінансисти для підприємств харчової промисловості України.

Навчають студентів 84 викладачі, в т.ч.:

  • 4 кандидати наук,

  • 16 викладачів-методистів, 

  • 38 викладачів вищої категорії,

  • 1 заслужений працівник освіти України, 

  • 1 нагороджені почесним знаком “Відмінник освіти України” .

           Прийом на навчання проводиться за рахунок держбюджету і на платній основі. Колектив закладу продовжує роботу із вдосконалення навчально-виховного процесу, застосовуючи нові форми та методи навчання, які відповідають сучасним вимогам.

            Серед майбутніх працівників харчової промисловості стали традиційними бесіди та диспути, різноманітні конкурси, зустрічі з цікавими людьми, фестивалі, декади циклових комісій, тематичні вечори, вікторини, змагання на звання кращого спеціаліста.

             Кабінети та лабораторії поповнюються наочними посібниками та обладнанням, яке виготовляють студенти. Організація технічної творчості – це велика праця викладачів, всього колективу коледжу. Вмілими руками студентів виготовляються моделі потокових ліній, агрегатів машин, які використовуються в навчальному процесі. Регулярно проводяться науково-практичні конференції, на яких студенти доповідають про проведену дослідницьку та раціоналізаторську роботу на підприємствах.